niedziela, 5 września 2010

Z modeliną wśród zwierząt.

Morze jest nudne. Plaża jest nudna. Ale to, co dzieje się pod wodą już niekoniecznie. Dlatego powstała ta kolekcja. Morskie stworzonka, pomimo, że ślisssskie i często obłe ( fuj!) są na swój sposób bardzo ładne. A na pewno interesujące. Oto moja wizja podwodnego świata.Czerwono- fioletowa rozgwiazda w formie zawieszki. Lekka, przyjemna i rzucająca się w oczy za sprawą kolorystyki.Małe, głębinowe stworki. Żyją na samym dnie oceanu, poruszają się szybko przebierając nibynóżko-mackami. Jedyne na świecie "denne" stworzonka, które nie są ślepe. ;)
Konika morskiego chyba nie muszę Wam przedstawiać? Dodam tylko, że jest  to rasa mająca korzenie w mojej prywatnej hodowli - MUSTANG MORSKI z gatunku aquarius mustangus, który charakteryzuje się tym, iż w jego ciele zatopione są 4 szklane perełki w odcieniach fioletu.


Głębinowa kałamarnica. Pomimo groźnego wyglądu jest bardzo łagodna. Ciemne, przydymione kolory pomagają jej w kamuflażu. Jest bardzo płochliwa, ale mi udało się ( nie bez trudu) ją sfotografować.Kolejna kałamarnica, tym razem jednak żyjąca bliżej powierzchni wody. Ma piękne, jaskrawe kolory, które mają ostrzegać - JESTEM JADOWITA!

Zawieszki można nosić razem, jeżeli nie boicie się, że jadowita zeżre głębinową na śniadanko. Z ketchupem.Ta zawieszka czeka na rzemyk, na którym zostanie zawieszona. Spodobał mi się kamień, ale nie mogłam odczepić tej ośmiorniczki. ;)Kolejna ośmiornicza zawieszka Tym razem same macki - zawiązane na supeł :)

Czas na leniwce morskie. A właściwie z racji ich rozmiarów powinnam powiedzieć leniuszki morskie. Unoszą śię tuż pod powierzchnią wody i śpią. Właściwie nic innego nie robią. Czasem któryś z nich otworzy jedno oko, ale widząc, że reszta stada śpi - również zapadają w sen.Jako ostatnie - żółwie morskie. Dorosły żółw był za wielki i nie mieścił mi się w kadr. wiec sfotografowałam malutkie żółwiki. Są to żółwie z rzadkiego gatunku Optimisticus lexus.


12 komentarzy:

 1. Żuchwa mi opadła...Świetne pomysły :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki!! Może kiedyś coś jeszcze dolepię do tej kolekcji.

  Thanx a lot! Maybe I'll do some more oceanic items, who knows.. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem pod ogromnym wrażeniem :) masz talent do tych rzeczy, bardzo mi się podoba konik morski ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ladna kolorowa kolekcja

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki wszystkim jeszcze raz!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Masz dziewczyno zręczne łapki. Gratuluję talentu. Będę śledzić postępy, bo już widać, że tempo masz że ho!!!ho!!! Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolekcja prześliczna, jak już pisałam na Wizażu, najbardziej podoba mi się macka ośmiornicy. Masz talent do modeliny :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Rozgwiazda i macka podoba mi się najbardziej :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Wg mnie jesteś kałamarnicową mistrzynią ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Twoje biżutki są oryginalne do bólu :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Tak, oryginalne w pozytywnym znaczeniu tego słowa :-) - odnośnie kolczyków. Jak sobie przypomnę i wyobrażę tą sytuację w pociągu, hahah, to chichram do łez, zwłaszcza, że przydarzyło mi się kiedyś coś podobnego...Co prawda nie były to sarny, tylko sms od chłopaka, który zawsze wysyłał mi coś bardzo śmiesznego, gdy jechałam pociągiem. Dziś nie pamiętam, co to takiego było, ale tak wybuchnęłam śmiechem aż mnie brzuch rozbolał, a ludzie tak na mnie popatrzyli, jakbym komuś matkę gazetą zabiła...rety, to sztywniactwo mnie rozwaliło. Przez całą podróż co chwilę chichrałam pod nosem i z smsa i z reakcji podróżujących w tym samym przedziale, a oni patrzyli na mnie, jak na kosmitę... Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń